Deszczowy dzień październikowy, rozjaśnili wywołując gromki śmiech aktorzy krakowskiego „Teatru Za Jeden Uśmiech”. W sztuce pt. „Zakochana czarownica” nasi mali pacjenci mogli śledzić zabawne perypetie czarownicy Gryzeldy, która postanowiła poślubić księcia. Wesołe dialogi, barwna scenografia oraz muzyka spowodowała, że czas upłynął bardzo szybko. Na koniec widzowie zostali hojnie obdarowani przez aktorów wieloma wspaniałymi upominkami. Wszyscy będziemy niecierpliwie czekać na kolejne spotkania ze sztuką teatralną.

Jeszcze we wrześniu zrodził się pomysł, aby zdobyć środki na zakup maszynki wycinająco-tłoczącej do scrapbookingu na zajęcia dydaktyczno – wychowawcze dla dzieci przebywających w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 w Zabrzu. Od pomysłu do jego realizacji minął tydzień. Dzięki zaangażowaniu Pani Izabeli Lampert oraz innych osób zajmujących się scrapbookingiem udało się zebrać potrzebną kwotę. W październiku maszynka Press Boss została oficjalnie przekazana na ręce Marleny Rybackiej – dyrektora Szkoły Podstawowej nr 38 w Zabrzu oraz prof. Tomasza Szczepańskiego –ordynatora Oddziału onkologii i hematologii dziecięcej w SPSK nr 1 w Zabrzu. Uczniowie szkoły szpitalnej, a zarazem mali pacjenci, po uroczystym wręczeniu wzięli udział w warsztatach scrabookingu, na których stworzyli piękne kartki.

27.09 odbyły się pierwsze w tym roku warsztaty kulinarne z cyklu: Zdrowiaki gotują, organizowane w szkole szpitalnej na oddziale hematologii. Uczyliśmy się robić pyszne i zdrowe śniadanka- dzieciaki przygotowywały wraz z rodzicami muslie, pudding chia, pyszne i zdrowe batoniki zbożowe i zdrowe smoothie. Wszyscy się świetnie bawili a przy tym dowiedzieli się, jakie składniki pomagają nam na przykład w doskonaleniu umiejętności koncentracji :) warsztaty dzięki wsparciu finansowemu firmy Marko przygotowały pani Jola Krawciów i Amelia Walotek.