Serecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji Ogólnopolskiej Konferencji z cyklu „Jedynie dzieci wiedzą czego szukają…” Antoine de Saint-Exupery „Mały Książę”

TERMIN ZGŁOSZEN z noclegiem 15.03.2019 r.

TERMIN Zgłoszeń bez noclegu: do wyczerpania miejsc wolnych miejsc 100

Program konferencji

Karta zgłoszenia


Otwarcie naszej ekopracowni "Otwarte okno". więcej


Szanowni Rodzice, Opiekunowie i Sympatycy naszej szkoły i stowarzyszenia Jako organizacja pożytku publicznego po raz kolejny możemy dzięki Wam pozyskać dodatkowe środki finansowe dla dzieci, aby im zapewnić atrakcje szkolne jak: wyjście do kin, teatrów, na basen, wyjazdy na wycieczki, kolonie letnie, udział w półkoloniach, organizację imprez szkolnych, zajęć pozalekcyjnych, doposażenie warsztatu pracy. Wystarczy przekazać 1% podatku dochodowego na rzecz Stowarzyszenia Pomocna Dłoń przy Szkole Podstawowej nr 38 Specjalnej w Zabrzu wpisując wpisując w odpowiednią rubrykę zeznania PIT-36, PIT-37 lub innego nasz numer
KRS 0000286267

Dziękujemy za wsparcie. Pomagając nam tak naprawdę pomagacie swoim dzieciom.


Erasmus Plus w naszej szkole!!!

Jesteśmy w gronie szkół,którym przyznano dofinansowanie na szkolenie kadry nauczycielskiej za granicą! Na prawie 800 szkół które przystąpiło do konkursu projektów dofinansowanie uzyskało 150, więc to duży sukces naszej placówki.
Nasz projekt zostanie wdrożony w przyszłym
roku szkolnym 2018/2019.

Erasmus wyniki


Nasza szkoła otrzymała fundusze na utworzenie "Zielonej pracowni". Konkurs został ogłoszony przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Bardzo się cieszymy!!!


Zapraszamy do udziału w I Międzynarodowym Konkursie Plastycznym dla szkół szpitalnych i sanatoryjnych pod hasłem ,,Świat oczami dziecka". Nagrodzone prace wystawione będą na XI Kongresie HOPE w Poznaniu (Hospital Organisation of Pedagogues in Europe).


Jesteśmy na Kongresie HOPE w Poznaniu w maju 2018 r. Mamy potwierdzenie naszej prezentacji!!! Dla uczestników Kongresu będziemy prowadzić warsztat kulinarny „Zdrowiaki gotują” oraz zaprezentujemy prace z naszego międzynarodowego konkursu plastycznego dla uczniów szkół szpitalnych i sanatoryjnych. Zobaczcie też jakie świetne życzenia świąteczne otrzymaliśmy od organizatorów Kongresu „Dla wszystkich wrogów przebaczenie, dla oponentów tolerancja, dla przyjaciół serce, dla waszych uczniów służba, dla wszystkich dobry przykład i pomoc, dla siebie samego szacunek". W Poznaniu będziemy reprezentować Zabrze, bardzo się cieszymy.


W listopadzie ukazała się nowa publikacja
z zakresu pedagogiki specjalnej
"Edukacyjno-terapeutyczna podróż
w lepszą stronę".
więcej

 


BohaterOn – włącz historię to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej , mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych, symbolicznych kartek, dystrybuowanych na terenie całego kraju. więcej


Ogólnopolski projekt "Lekki tornister" - V edycja więcej