BohaterOn – włącz historię to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej , mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych, symbolicznych kartek, dystrybuowanych na terenie całego kraju.

W roku szkolnym 2017/ 2018 na przełomie listopada i marca będziemy uczestniczyć w II edycji projektu BohaterOn organizowanego przez Fundację  Sensoria z Wrocławia. Na bieżąco będziemy relacjonować wydarzenia o tematyce patriotycznej jakie będą się odbywać na terenie szkoły ku pamięci i odwadze bohaterów Powstania Warszawskiego. Ideą realizacji projektu będzie pogłębienie świadomości historycznej uczniów oraz wywołanie refleksji na temat takich pojęć jak: patriotyzm, odwaga, walka i bohaterstwo.

Wyślij kartkę dla Powstańca!

Od 1 sierpnia każdy, kto chciał podziękować uczestnikom walk o stolicę, mógł to zrobić, wysyłając bezpłatną kartkę – tradycyjnie lub w wersji elektronicznej bohaterom Powstania Warszawskiego. Również nasi uczniowie przygotowali i wysłali 100 pocztówek i kartek z życzeniami.

Dowodem wymiany korespondencji miedzy uczniami a żyjącymi Powstańcami z kraju i zagranicy jest kartka jaką otrzymaliśmy ze Stanów Zjednoczonych. Dziękujemy!